MotoParada Niepodległości 100-lecie

W Dzień Niepodległości obchodzonych jest wiele uroczystości, a pamięć o naszej historii jest przedstawiana w rozmaity sposób. My, w ten szczególny dzień, organizujemy MotoParadę Niepodległości!

MotoParada Niepodległości to ryk silników i dźwięk łopoczących na wietrze flag, które słychać już z daleka. Co roku zaczynamy z Sulejówka, by rozpocząć dzień pod pomnikiem Marszałka, a następnie ruszyć w stronę Warszawy.
12.00 – Wspólne śpiewanie Hymnu Państwowego Rzeczypospolitej Polskiej w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”.
12.00 – 13.30 Zbiórka uczestników MOTOParady Niepodległości organizowanej
13.30 START MOTOParady

Trasa tegorocznej parady:
Start => ul. Paderewskiego nr 94 Sulejówek, Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego – droga nr 638, ul. Trakt Brzeski, ul. Bronisława Czecha, ul. Płowiecka, Rondo Ignacego Mościckiego, ul. Płowiecka, ul. Grochowska, Rondo Wiatraczna, al. Stanów Zjednoczonych, trasa Łazienkowska, pl. Na Rozdrożu,
al. Ujazdowskie, ul. Belwederska, ul. Sobieskiego, ul. Idzikowskiego, ul Pory.- Koniec przejazdu na wysokości toru Stegny.

Nie wiemy czy ilość maszyn na tegorocznej MotoParada Niepodległości 100-lecie pobiła rekord dotychczasowych edycji, ale o godzinie 13:00 naliczyliśmy 780 maszyn i jeszcze dojeżdżaliście! Coś wspaniałego Dziękujemy Wam ogromnie, że utworzyliście tak zacną grupę. Że mogliśmy patrzeć jak następne motocykle wjeżdżają na ulice Sulejówka, a my z ogromną przyjemnością na bieżąco ustalamy ze Strażą Miejską, że musimy zamknąć kolejne ulice. Mimo koni, które chciały wejść w paradę, dzięki rodzącej kobiecie w samochodzie, który przepuszczaliśmy zatrzymując paradę (zdrowia dla maleństwa!) i kilku innych sytuacji czyhających na trasie, udało się przejechać bezpiecznie, z pompą, w wielkim szyku, z dużą aprobatą przechodniów Złożyliśmy od motocyklistów wieniec pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem przy ul. Belwederskiej w Warszawie (dziękujemy uczestnikom parady, którzy zgodzili się zjechać z trasy by złożyć kwiaty w imieniu motocyklistów), marszałek byłby dumny!
Ogromnie chcemy podziękować również motocyklistom i Fundacja Anikar, którzy wspólnie z nami zabezpieczali trasę przejazdu, dobra robota Panie i Panowie!
Tworzymy historię Kochani! Do zobaczenia za rok!


zdj.: Bartek Zaranek Photography