Pokaz ratowniczy DOSiR, ul. Kawęczyńska 44

pozoracja

 

W piątek 29 maja w Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Kawęczyńskiej 44, odbyły się Mini Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Impreza była skierowana do uczestników z praskich szkół podstawowych. Dzieci i młodzież brały również udział w zawodach w „Dwa Ognie” oraz konkursach sportowo-rekreacyjnych. Całości imprezy sprzyjała fantastyczna atmosfera, oraz żar lejący się z nieba.
Nasi ratownicy na motocyklach z pomocą O.S.P z Raszyna przygotowali dla uczestników i zawodników, pokaz ratowniczy. Pozoracja dotyczyła wypadku samochodowego, który spowodował pijany kierowca. Jadąc po wpływem alkoholu, potrącił matkę z niemowlakiem. Dziecko dostało się pod auto, ale poza stłuczeniami nie odniosło większych obrażeń. Matka została ewakuowana z miejsca zdarzenia z otwartymi złamaniami nóg. W aucie poza kierowcą, znajdowała się kobieta, która na skutek zderzenia i nie zapiętych pasów straciła przytomność i doznała obrażeń głowy. Dzięki błyskawicznej akcji ratunkowej, została ewakuowana i odpowiednio przygotowana do przekazania jednostce Pogotowia Ratowniczego.
W ten sposób chcieliśmy zwrócić uwagę jak ogromnym problemem jest jazda po alkoholu i już od najmłodszych lat, wpajać dzieciom, że jest to katastrofalne w skutkach. Akcja wywarła ogromne wrażenie. Na koniec, aby złagodzić całą sytuację i pokazać, że tym razem była to tylko pozoracja, nasi poszkodowani ukazali się widowni cali i zdrowi, co zaowocowało krzykami radości „Panie żyją – huraaa!”:) Wierzymy, że dzięki takim pokazom, dzieci już od małego będą nabierały poprawnych nawyków, nie będą akceptowały aspołecznych zachowań, co będzie miało pozytywny wydźwięk w przyszłości na nich samych, a także poszerzą swoją wiedzę w zakresie ratowania ludzkiego życia.