MOTOSERCE 2015

2015 Motoserce Warszawa

 

 

Krew darem życia – podziel się nią!

Zapraszamy do udziału w warszawskim Finale ogólnopolskiej akcji MOTOSERCE, który odbędzie się 18 kwietnia, na terenie Parku Bródnowskiego. Inicjatywa organizowana jest po raz VII. przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych, skupiających łącznie ponad 140 klubów w tym ponad 5 tysięcy motocyklistów. Głównymi partnerami akcji są: Polski Czerwony Krzyż oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

MOTOSERCE jest cykliczną ogólnopolską akcją zbiórki krwi, która ma na celu zwrócenie uwagi na stały problem jej braku
w polskich szpitalach i bankach krwi. Organizatorzy dbają o edukację bezpiecznej jazdy na drogach oraz w zakresie udzielania pierwszej pomocy, co dodatkowo przyczynia się do zmniejszenia liczby osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

„To niewiarygodne, ale w tym roku odbędzie się już VII. edycja MOTOSERCA. Jesteśmy dumni z tego, że
z roku na rok nasza akcja jest coraz bardziej rozpoznawalna i obserwujemy wzrost zainteresowania. Dzięki temu wierzymy
w jej sens. Cieszy nas, że możemy liczyć na wsparcie krwiodawców, bez których hojności nie moglibyśmy realizować naszej misji, a MOTOSERCE nie miałoby najmniejszego sensu. I właśnie im i ich najbliższych staramy się zapewnić wiele atrakcji podczas finałowych pikników” –
powiedział Artur Węgłowski, Secretary BORUTA MC Poland.

Podczas sześciu edycji akcji MOTOSERCE uzbierano łącznie ponad 18 000 litrów krwi. Poniżej statystyki ze wszystkich dotychczasowych finałów.

Rok akcji 2009 2010 2011 2012 2013 2014
Liczba zebranej krwi 1 331 2 750 3 368 4 301 3 270 3 460

 

Tegoroczny warszawski finał MOTOSERCA, tak jak w latach poprzednich wpierają Burmistrz Dzielnicy Targówek i Polski Czerwony Krzyż. Honorowe patronaty nad MOTOSERCEM objęli: Wojewoda Mazowiecki oraz Prezydent m st. Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz. MOTOSERCE wspiera również Prezydent RP – Bronisław Komorowski.

Wyjątkowym i stałym partnerem jest Fundacja Jednym Śladem, która wzmacnia całość organizacji i zapewnia pokazy ratownictwa drogowego. Organizacja tak dużego przedsięwzięcia wymaga również współpracy z partnerami komercyjnymi. W tym roku akcję zdecydowali się wesprzeć EuRoPol Gaz S.A. oraz Modeka, Liberator, Husqvarna, BMW, HP, Motorismo. Patronaty medialne objęli Radio Warszawa, Antyradio, Warszawa.pl i tygodnik Idziemy.

Podczas akcji goście będą mieli okazję uczestniczyć w pokazie ratownictwa, pokazie straży pożarnej, pokazie bezpiecznej jazdy, paradzie motocykli oraz zobaczyć popis sztuk walki. Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych i konkursy z nagrodami. Gwiazdą wieczornej sceny będzie zespół Red Lips.

Przedstawiciele Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych przewidują, iż tegoroczna edycja imprezy będzie cieszyła się jeszcze większą popularnością niż w latach ubiegłych. W 2014 roku w pikniku wzięło udział ponad 12 tys. osób. Organizatorzy wierzą, że mieszkańcy Warszawy po raz kolejny tłumnie stawią się w Parku Bródnowskim, nie tylko po to by spędzić miło czas, ale przede wszystkim, by wspomóc akcję i podzielić się tym bezcennym darem.

 

krew darem zycia

 

=========================================================================================
O MOTOSERCU

MOTOSERCE nie jest organizacją, ani stowarzyszeniem. Jest Ideą wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania. Organizatorami są wyłącznie kluby zrzeszone przy KPKM, ewentualnie osoby, czy też kluby, które uzyskały zgodę Kongresu. Znak MOTOSERCA jest zastrzeżony na potrzeby Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych.

Kontakt dla mediów

Artur Węgłowski – artur@bouruta.pl, tel. 608-333-021
Agnieszka Józefowicz – aga.jozefowicz@gmail.com, tel. 502-131-962

 

motoserce 2015