Władywostok bez barier

„Władywostok bez barier” to wyprawa organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Motocyklistów jest kontynuacją projektów niepełnosprawnych motocyklistów. Celem trasy  jest pokonanie całej Syberii, a przede wszystkim dotarcie do Władywostoku.  Poprzednie wyprawy, do Armenii i na Nordkapp spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i jesteśmy pewni, że podczas tegorocznego wyjazdu chłopaki pokażą wszystkim na co ich stać. Po raz kolejny udowodnią, że możliwości osób niepełnosprawnych są ogromne a bariery i stereotypy to tylko wymówki. Co bardzo ważne i dające prestiżu całej wyprawie, ambasadorem projektu został sam Tadeusz Błażusiak, dla motocyklistów w Polsce i na świecie ikona motocyklizmu wyczynowego.

Planowany termin wyjazdu to 15 lipca. W prawie półtoramiesięczną podróż przez Ukrainę, Rosję, Ural, prosto do Władywostoku wyruszy tym razem trzech globtroterów: Paweł Kiliański i Marek Juga – motocykliści bez lewej nogi oraz Arek Tomasiak – fizjoterapeuta pracownik Fundacji im. Brata Alberta.

Jeśli czas i warunki pozwolą  chłopaki  postarają się upchnąć na trasie swojego przejazdu Mongolię. Paweł, Maras i Arek mają prosty plan – będą jechać, przeżywać wspaniałe przygody i dobrze się bawić. Uwieńczeniem wyprawy będzie spacer w centrum Władywostoku w krótkich spodenkach z kaskiem przy protezie !!!

Patronem Honorowym wyprawę objął Konsulat Generalny Rosji w Krakowie.

Codzienne relacje z wyprawy można śledzić na oficjalnej stronie www.psnm.pl