Technologia D3O – inteligentna ochrona

Technologia D3O – co raz bardziej popularne inteligentne ochraniacze.

D3O jest dostawcą produktu absorbującego siłę i zapewniającego ochronę w trakcie uderzenia. Pomarańczowa masa łączy w sobie zaawansowaną technologię chemiczną (jak np. polimery „dotykowe”), inteligentną geometrię oraz inżynierię produktową, aby maksymalnie zwiększyć potencjał materiału i sprostać wymaganiom klientów. Technologia D3O znana jest przede wszystkim sportowcom, i to głównie uprawiającym sporty ekstremalne.

t5-full-range           8006_XX_01_1

Polimer D3O zbudowany jest z molekuł, które swobodnie się poruszają, jednak w wyniku gwałtownego uderzenia, poszczególne molekuły zbliżają się do siebie i łączą. Taka konstrukcja powoduje, że podczas noszenia wkładka zachowuje elastyczność, zaś przy uderzeniu w nią – twardnieje, tworząc warstwę ochronną.

Web

D3O charakteryzuje się kilkukrotnie lepszym parametrem absorpcji wstrząsów niż dwa razy grubsza pianka poliuretanowa czy EVA. Dzięki temu komfort podczas ich użycia jest bardzo duży, jednak te dość miękkie wkładki, wymagają przyzwyczajenia. Wśród produktów D3O znajdziemy ochraniacze kolan, łokci, barków i pleców. Co raz więcej producentów używa tego materiału przy tworzeniu obuwia czy rękawic motocyklowych. Wielu producentów, np. Icon, Acerbis czy Rukka stosuje D3O w produkowanej przez siebie odzieży. Ochraniacze są również dostępne do samodzielnego moderowania strojów. D3O zachowuje swoje właściwości w temperaturze od -4 do 122 ° C. Wkładki z tego materiału można myć w ciepłej wodzie i suszyć na powietrzu.

Korzyści ze stosowania D3O:
– Wysoka absorpcja w trakcie uderzenia
– Doskonała ochrona
– Bardzo dobra elastyczność
– Wyjątkowa wygoda
– Zgodność z najwyższymi standardami.

hqdefault                               advanced-testing-capabilities