Świeć Przykładem Nocą, czyli VI odblaskowa parada motocyklowa

„Świeć przykładem nocą”, czyli VI odblaskowa parada motocyklowa to akcja, która ma na celu zachęcenie użytkowników motocykli do korzystania w trakcie jazdy z kamizelek odblaskowych, niezbędnych do lepszej widoczności. Świadomość zagrożeń wynikających ze słabej widoczności na drogach, sprawia, że po raz szósty podejmujemy działania mające na celu zwrócenie uwagi na ten problem. Głównym celem społecznej akcji „Świeć przykładem nocą” jest kształtowanie poprawnych nawyków, opartych na zdrowym rozsądku. Kluczowym elementem tej akcji społecznej jest przejazd motocyklistów ubranych w materiały odblaskowe.
„Naszym celem jest rozpowszechnienie użytkowania elementów odblaskowych. Na chwilę obecną wśród warszawskich motocyklistów korzystanie z odblasków jest co raz bardziej popularne. Poprzez naszą akcję chcemy pokazać, że kamizelki odblaskowe są elementem poprawiającym bezpieczeństwo w nocy oraz w ciągu dnia i wyglądają tak samo dobrze na tekstylnym ubiorze jak i skórzanym kombinezonie. Wierzymy, że nasze działania mogą wymiernie zmniejszyć ilość wypadków. Zapraszamy wszystkich użytkowników jednośladów, tych małych i dużych, japońskich, włoskich, amerykańskich czy niemieckich. Zakładamy odblaski i razem rozświetlamy Warszawę.” – Agata Lewandowska, Fundacja Jednym Śladem.
Plan akcji:
Start parady godzina 22.30 przy ul Sokola.
Co potem?? Świecimy po trasie!
Gdzie tym razem zakończymy? W znanym wszystkim salonie Liberty Motors Warszawa, I’M Inter Motors Łopuszańska 36.
Planowane atrakcje przy Łopuszańskiej to konkursy z nagrodami, prezentacja motocykli, wyposażenia oraz odzieży.
Będzie gdzie zjeść i usiąść, a i muzyka zagra 😉

Kamizelka odblaskowa to nie obciach, to Wasze bezpieczeństwo!
Musicie być z nami! 😀

Na miejscu akcji będzie możliwość zakupienia kamizelek odblaskowych firmy Jagatex Odblaski, znanej niektórym z warszawskich salonów motocyklowych. Kamizelki firmy Jagatex są szyte zgodnie z certyfikatem PN-EN 1150:2001.