Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

2015.11.15 Słupy dzień pamięci ofiar wypadków komunikacyinych (13 of 22)
W trzecią niedzielę listopada 2015 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W tym dniu zorganizowaliśmy wydarzenie, mające na celu oddanie hołdu zarówno motocyklistom, których już między nami nie ma, jak i innym ofiarom wypadków w ruchu drogowym.
Wraz z przybyłymi na miejsce motocyklistami i innymi osobami zgromadziliśmy się o godzinie 12:00 pod warszawską Rotundą PKO. Dzień wcześniej, rozstawiliśmy tam słupy plakatami, na których widniały imiona oraz wiek motocyklistów, którzy w mijającym roku odeszli od nas w wypadkach komunikacyjnych ginąc na miejscu. Pod nimi rozstawiliśmy znicze, by na koniec minutą ciszy uczcić zmarłych.
Cała akcja miała na celu zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze oraz uświadomienie tego, jak czasem niewiele potrzeba, by doszło do tragedii. Patrząc na wiek wielu znajdujących się na plakatach motocyklistów, wnioski nasuwają się same. Uważajmy na siebie i na innych i miejmy nadzieję, że statystyki z roku na rok będą coraz bardziej optymistyczne.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu, mimo chłodnej i nieprzyjemnej pogody, postanowili razem z nami na chwilę zatrzymać się, by w zadumie oddać hołd ofiarom wypadków drogowych. Dziękujemy.

Galeria z wydarzenia dostępna TUTAJ