Projekt „Wioząc życie” rośnie w siłę!

Wraz z początkiem maja 2015 roku, na ulice Warszawy wyjechał Moto-Ambulans Yamaha Ténéré XT660Z w ramach ambitnego projektu Fundacji Jednym Śladem oraz Yamaha Motor Polska. Od pierwszej chwili odpowiednio oznakowany pojazd wzbudzał duże zainteresowanie na ulicach Warszawy, wśród społeczeństwa jak i ekip ambulansów czterokołowych. Od tego czasu, nasi ratownicy-wolontariusze mieli okazję wiele razy pomóc potrzebującym, zanim do miejsca zdarzenia dotarła karetka pogotowia. Ogromną część pracy, wykonaną przez ratowników i Moto-Ambulans, stanowił transport krwi i materiałów krwiopochodnych. Dzięki tym działaniom uzyskaliśmy od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, zezwolenie na używanie motocykla Yamaha Tenere XT660Z jako uprzywilejowany w ruchu drogowym.

Naszymi działaniami w ramach projektu „Wioząc życie”, staramy się przekonać, że żaden transport samochodowy nie pokona dystansu dzielącego szpitale położone na krańcach miasta, szybciej od Moto-Ambulansu. Uliczne korki skutecznie spowalniają, a w przypadku gdy liczy się każda minuta, motocykl wraz z ratownikiem są zbawieniem dla czasu który w tym momencie jest najważniejszy. W tej dziedzinie Ténéré XT660Z sprawdziła się w 100% będąc dumą dosiadającego jej ratownika.

Po dwóch latach działania Moto-Ambulansu na terenie Warszawy i wiele razy poza nią, możemy z dumą ogłosić że, szykujemy drugi motocykl, który otrzymaliśmy od Yamaha Motor Polska w ramach projektu. Yamaha Tracer 700 to sportowo-turystyczny motocykl, który od najbliższego sezonu będzie nam towarzyszył w działaniach. Motocykl jest już uzbrajany w profesjonalne kufry, które będą zawierały niezbędny do udzielenia pierwszej pomocy sprzęt medyczny oraz odpowiednie oznakowanie, sygnalizatory świetlne i dźwiękowe. My już dzisiaj możemy powiedzieć, że Tracera 700 nie można nie lubić. Jest wygodny, świetnie się prowadzi, a zestrojenie zawieszenia jest dokładnie takie, jakiego byśmy oczekiwali. Nowa Yamaha Tracer 700 to także świetne hamulce i dynamiczny silnik.

Pragniemy podziękować Yamaha Motor Polska za zaufanie i ogromne zaangażowanie. Uważamy, że to właściwe podejście do kwestii związanych z życiem ludzkim powinno stanowić przykład dla świata biznesu w naszym kraju. Moto-Ambulans to szybka i skuteczna pomoc przedmedyczna dla poszkodowanych w wypadkach drogowych. To wsparcie dla załóg Ambulansów czterokołowych. To pojazd wiozący życie, nadzieję i profesjonalne wsparcie wszystkim tym, którzy go najbardziej potrzebują, dla których minuty oczekiwania przeciągają się w wieczność.