PINLOCK, czyli wszystko co musisz widzieć

Kto jeździ, ten wie, że najlepsze kaski posiadają system pinlock. Co to jest i do czego służy?

Pinlock? tworzy produkty ochronne, które pozwalają motocyklistom nie tylko widzieć więcej, ale także czerpać najwyższą przyjemność z jazdy – nie zapominając o bezpieczeństwie. Pinlock? od ponad 20 lat zapewnia doskonałą widoczność w kasku, wolną od pary.

Jak działa paroodporność wkładek Pinlock?

Wkładka Pinlock wykonana jest z wysokiej jakości materiału, o właściwościach pochłaniania wilgoci. Mechanizm jest prosty – działa ona jak gąbka, a tym samym zapobiega parowaniu na powierzchni wizjera kasku.

Pinlock 100% MAX VISION

Wkładka Pinlock 100% Max Vision to gwarancja maksymalnego pokrycia wizjera kasku – obejmuje obszar od krawędzi do krawędzi wizjera i zapewnia większą ochronę przed parowaniem. Wkładka praktycznie scala się z wizjerem zapewniając doskonałe dopasowanie.

Kolorowe wkładki Pinlock?

Zabieranie ze sobą w podróż kolorowych czy przyciemnianych szybek to nadmierna kombinatoryka – ich twardość i spore rozmiary mogą być problemem przy pakowaniu. Pinlock? w odpowiedzi na ten problem stworzył kolorowe wkładki zapobiegające parowaniu, które można stosować wymiennie. Do wyboru są cztery kolory – każdy dostosowany do potrzeb motocyklistów w różnych warunkach pogodowych.

– Clear (przezroczysta)
Zapewnia doskonałą widoczność, bez parowania we wszystkich warunkach pogodowych

– Light Smoke (lekko przyciemniana)
Sprawdzi się podczas jazdy w warunkach częściowego zachmurzenia.

– Dark Smoke (mocno przyciemniana)
Zapewnia doskonałą ochronę przed najbardziej jaskrawym słońcem.

– Yellow (żółta)
Kolor wkładki sprawia, że głębia i kontrast widzenia podczas jazdy w mglistej czy deszczowej pogodzie jest większa.

Jak zamocować wkładki Pinlock?

Metoda jest prosta – za pomocą pinów mocujących Pinlock. Są one dołączone do wizjerów przygotowanych pod system Pinlock?, i pozwalają na ustawienie naprężenia wkładki Pinlock?, tak aby zwiększyć stopień przylegania silikonowej uszczelki we wkładce do wizjera kasku.

Istnieją 3 rodzaje pinów: Push PIN (system powszechnie stosowany w większości kasków dostępnych na rynku), 3-Component Pin (grubsza wersja rozwiązania Push Pin składająca się z systemu 3-elementowych pinów mocujących) oraz Tear-off Pin (pozwalające zamocowanie zrywek oraz nakładki Pinlock Overlay).

źródło: Dobre Sklepy Motocyklowe