Piknik Integracyjny dla dzieci i młodzieży – Smoking Barells LE MC Poland

plakat-final
24 – 26 czerwca 2016 r. na terenie WDW Rewita w Ryni k. Warszawy odbył się II Międzynarodowy Zlot Motocyklowy Służb Mundurowych organizowany przez Klub motocyklowy „Smoking Barrels LE MC Poland”, na który zostali zaproszeni goście z całej Polski i Europy. W tegorocznym rajdzie wzięła udział także Służba Więzienna.

W sobotę, koło południa, zlotowicze ruszyli na swoich maszynach w kolumnie motocyklowej do Warszawy. W planie wyjazdu znalazł się przejazd ulicami Warszawy w asyście Policji (Wydziału Ruchu Drogowego) i naszego MotoAmbulansu, zwiedzanie Muzeum Techniki Wojskowej i wizyta w Centrum Weterana, gdzie uczestnicy rajdu złożyli kwiaty pod Pomnikiem Żołnierzy Poległych Poza Granicami Kraju. Następnie, mundurowi motocykliści przejechali na Plac Zamkowy.

Dzień 26 czerwca 2016 r. poświęcony był dzieciom funkcjonariuszy i żołnierzy, a w szczególności tym, które straciły rodziców w służbie dla ojczyzny. Nawiązując do zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji, dzieci mogły wziąć udział w różnego rodzaju konkursach, zabawach oraz happeningach, dotyczących m. in. bezpieczeństwa na drodze, wodzie, w środkach transportu kolejowego i innych sytuacjach mających wpływ na ich życie i zdrowie. Mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.