Motoserce 2015 – podsumowanie akcji

IMG_0606

 

W dniu 18.04.2015, w sobotę, odbyło się corocznie organizowane wydarzenie mające na celu zbiórkę jak największej ilości krwi dla potrzebujących – Motoserce 2015. Jak zwykle impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony motocyklistów, nadjeżdżających z różnych miejsc Polski, jak i rodzin z dziećmi. Każdy znaleźć mógł coś dla siebie. Dzieciaki mogły pobawić się na dmuchanych zamkach, miasteczku atrakcji, pograć w gry zręcznościowe, pomalować sobie twarze lub zjeść watę cukrową i skorzystać z wielu innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów i podmioty wspierające wydarzenie.

Oprócz bardzo licznych atrakcji dla dzieci, były również ciekawe stoiska dla nieco starszych, m.in. stoisko warszawskiego dealera marki Harley-Davidson Liberator, BMW Inchcape, na którym to można było umówić się na jazdy testowe najnowszymi modelami z oferty, Kawasaki Monster Bike i wielu, wielu innych. Oprócz oglądania motocykli, było wiele różnych stoisk z jedzeniem i grill bar, więc głodni i zmarznięci mogli śmiało dostać coś ciepłego do jedzenia lub picia… a było to niemal wskazane, ze względu na dość chłodną pogodę i chwilowy deszcz, który jednak postraszył tylko przez chwilę. Pomimo tego jednak frekwencja wśród odwiedzających Motoserce była zaskakująco duża! Dodatkowo ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy wykonywane przez doświadczonych ratowników z Fundacji Jednym Śladem, to właśnie tam zarówno dzieci, jak i dorośli pogłębiać mogli swoją wiedzę o tym, jak zachowywać się w sytuacjach, gdy liczy się ratowanie życia drugiego człowieka i gdy tym samym szybka reakcja jest na wagę złota.

W międzyczasie odbywała się parada motocykli ulicami Warszawy oraz liczne pokazy, m. in. sztuk walki, tańca i śpiewu. Dla spragnionych emocji i ryku motocyklowych silników doskonałym miejscem był pokaz trialu motocyklowego oraz stuntu, na którym to kierowcy prezentowali swoje niemałe umiejętności. Szczególną uwagę przykuwał Piotruś, młody i robiący coraz to większe postępy stunter. Również ciekawą atrakcją był czołg PT-91, który był nie lada gratką dla miłośników militariów, jak i znajdujące się nieopodal stoisko z całym ekwipunkiem wojskowym.

Jednym z kluczowych elementów całej imprezy była doskonale wykonana pozoracja wypadku samochodowego, podczas którego zaangażowanych w pokaz było wielu członków naszej Fundacji oraz pozostałe służby ratunkowe. W całej symulacji w celu wydostania poszkodowanych z wypadku cięty był samochód osobowy, tłuczone było szkło i wykonywane były wszystkie inne czynności ratunkowe, obowiązujące podczas prawdziwej akcji w przypadku zdarzenia drogowego tego typu. Pokaz zgromadził niemały tłum obserwujących, którzy z zaciekawieniem oglądali całe widowisko.

Motoserce 2015 jak co roku odbywało się pod znakiem zapytania ze strony pogody, lecz w tym roku obeszło się bez ulewnego deszczu, nawet momentami przygrzewało słońce. Mimo wszystko impreza zgromadziła bardzo dużą ilość odwiedzających, z czego wielu z nich zdecydowało się oddać krew. W tym roku zebraliśmy w Warszawie 91 litrów! W całej Polsce w ubiegły weekend udało się nam zebrać aż 1441,9 litrów, co jest doskonałym wynikiem! Pragniemy podziękować wszystkim, którzy odważyli się na ten dzielny krok, jak i tym, którzy odwiedzili tegoroczne wydarzenie. Miejmy nadzieję, że z roku na rok dawców krwi będzie coraz więcej, a pogoda będzie coraz to lepsza.

 

 

 

Pełna Galeria dostępna TUTAJ