Motoserce 2014 – podsumowanie

26 kwietnia bieżącego roku, na terenie Parku Bródnowskiego, miał miejsce kolejny finał organizowanej przez motocyklistów, ogólnopolskiej, cyklicznej akcji zbierania krwi występującej pod nazwą „Motoserce”. Wydarzenie ma charakter pikniku, podczas którego dla odwiedzających jest przewidziane wiele atrakcji. Ostatni finał został przygotowany z wielkim rozmachem i każda z odwiedzających Park Bródnowski osób, bez względu czy z zamiarem oddania krwi czy też nie, mogła odnaleźć coś dla siebie. Na miejscu stawiły sie zastępy Straży Pożarnej, Wojska Polskiego, Policji i Straży Miejskiej. Każdy głodny i spragniony mógł skorzystać z usług gastronomicznych w alejce nieopodal sceny głównej. Przedstawiciele salonów motocyklowych pojawili się ze swoimi maszynami a w namiotach można było zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, podyskutować z ratownikami czy, stając w specjalnie przygotowanej ciemni, przekonać na własne oczy jak ważne nocą są odblaski noszone przez użytkowników dróg. Niestety nie dopisała pogoda, na co organizatorzy nie mają wpływu, jednak dla wielu ludzi jest to kwestia drugorzędna w momencie gdy chodzi o dar serca.

Ważnym elementem wydarzenia był pokaz kaskaderski mający na celu ukazanie jak bardzo istotny jest fakt używania odzieży motocyklowej podczas poruszania się jednośladem w ruchu drogowym. Organizatorzy zobrazowali skutki upadku i sunięcia po powierzchni drogi, najpierw motocyklisty ubranego w strój codzienny, którym są zazwyczaj dżinsy i t-shirt a następnie w profesjonalny strój motocyklowy przekazany przez firmę Retbike. Oględziny ciągniętego za quad-em kaskadera jednoznacznie pokazywały w jakim stroju nie powinno się siadać na motocykl. Tylko ubrania wyprodukowane z odpowiednich materiałów, wzmocnione ochraniaczami, dają motocykliście szansę na uniknięcie otarć czy bardziej poważnych uszkodzeń ciała. Sponsor stanął na wysokości zadania, twarde dowody przemawiają skuteczniej do podświadomości użytkowników motocykli.

Fundacja Jednym Śladem, jako organizacja zrzeszająca ludzi stawiających sobie za cel poprawę bezpieczeństwa na drogach,  współtworzyła przedsięwzięcie. Głównym celem Fundacji jest uświadamianie społeczeństwa w zakresie zagrożeń czekających na użytkowników dróg, sposobów postępowania mających na celu poprawę bezpieczeństwa oraz przekonywanie do zapoznania się i brania udziału w szkoleniach z pierwszej pomocy. Podczas ostatniego finału „Motoserca”, przedstawiciele Fundacji, przeszkoleni ratownicy drogowi, pokazywali zebranym jak postępować w sytuacji zagrożenia i w jaki sposób udzielać pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym.

Ważnym elementem takich spotkań są sponsorzy, przy ich czynnym udziale i otwarciu na szlachetną akcję, wydarzenia takie mogą mieć miejsce a potencjalna grupa ich odbiorców może być poszerzana. Zasłużoną dla wydarzenia związanego ze zbiórką krwi jest firma Retbike. Pozytywnie odbierana w świecie motocyklistów, często widoczna na rynku pod hasłem  „Professional Equipment”, daje fanom dwóch kółek możliwość zakupu profesjonalnej odzieży motocyklowej wspierając zainteresowanych profesjonalnym doradztwem. Rozbudowana sieć sprzedaży daje dużą dostępność do oferowanych produktów. (więcej na www.retbike.pl)

Dzięki takiemu wsparciu możemy realizować nawet najbardziej ambitne zadania.