MOTO CRASH TEST – uzupełnienie

W dniu 17 maja b.r., w sobotę, w siedzibie Przemysłowego Instytutu Motoryzacji, przy ul. Jagiellońskiej 55, dzięki inicjatywie i pomysłowi naszej Fundacji, odbędzie się pierwszy publiczny crash test motocykla, na który bardzo serdecznie wszystkich Was zapraszamy.

Będzie to okazja, aby na własne oczy zobaczyć i przekonać się jak wygląda zderzenie motocykla z samochodem osobowym przy prędkości około 50 km/h.

Oprócz samego pokazu na terenie PIMOT-u odbędzie się Piknik Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z wieloma atrakcjami.

Piknik, jaki i sam pokaz, zostanie zorganizowany w ramach akcji ” Załóż Odblask „, której autorem jest Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie, a której to jesteśmy Partnerem, w ramach prowadzonych działań Roku Motocyklisty.


17 maja bieżącego roku w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji  przy ulicy Jagiellońskiej 55, miało miejsce wydarzenie unikalne i niespotykane w naszym kraju. Doprowadzono do kontrolowanego zderzenia motocykla z samochodem. Na oczach publiczności, rozpędzony na specjalnej prowadnicy motocykl, uderzył z prędkością 50 km/h w przednie koło stojącego samochodu. Zebrana na trybunach publiczność mogła obserwować zdarzenie i zachowanie manekina imitującego motocyklistę.

Ukazanie skutków zderzenia i sił, działających na biorącego w nim udział motocyklistę, jest jednym z elementów mających zwiększać świadomość kierujących iprzestrzegać przed brakiem dostatecznej uwagi na drodze czy brawurą kierujących. Przykładowo, statystycznie przyjmuje się, że głowa człowieka  waży około 10kg, podczas zderzenia przy takiej prędkości, jej ciężar dochodzi do 4000kg.

Fundacja Jednym Śladem, jako organizacja zrzeszająca ludzi stawiających sobie za cel poprawę bezpieczeństwa na drogach,  wspomagała organizację przedsięwzięcia. Przy czynnym udziale firmy MOTORISMO oraz RETBIKE Poland Sp. z o.o. udało się ubrać, biorącego udział w przedsięwzięciu manekina, w profesjonalny strój motocyklisty. Żaden z elementów takich jak: kurtka, spodnie, buty, rękawice czy kask nie były imitacją a pełnowartościowym strojem kierującego jednośladami. Jedynie dzięki wsparciu sponsorów mamy szanse realizować przedsięwzięcia tego typu.

Firma Retbike to, jak o sobie powiadają „Professional Equipment” i tak jest postrzegana w świecie motocyklistów, dając fanom dwóch kółek możliwość zakupu profesjonalnej odzieży motocyklowej. Rozbudowana sieć sprzedaży natomiast daje dużą dostępność do oferowanych produktów. (więcej na www.retbike.pl) Dzięki ich pomocy ubraliśmy manekina w strój motocyklisty.

Sponsor wydarzenia, firma MOTORISMO to nie tylko sklepy motocyklowe a przede wszystkim marka zrzeszająca fanów dwóch kółek. Niezależnie od tego czy motocyklista jest pasjonatem dalekich podróży, terenowych przełajów czy schodzenia na kolano przy jeździe torowej, znajdzie u nich coś dla siebie. Oprócz szerokiej oferty produktów uznanych marek motocyklowych, MOTORISMO oferuje jedyny na rynku i całkowicie bezpłatny program wsparcia – Motorismo Assistance. (więcej na www.motorismo.pl) To firma Motorismo przekazała kask i rękawice motocyklowe dla naszego manekina.

Dzięki takiemu wsparciu możemy realizować nawet najbardziej ambitne zadania.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii oraz nagrania z crash testu.