Kwidzyn – Pokaz ratownictwa pokojowego Patrolu

25 października 2014r. W Kwidzynie, odbyły się pokazy ratownictwa Pokojowego Patrolu. Nasza Fundacja razem z MotoAmbulansem, stawiła się w Kwidzynie na zaproszenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w roli obserwatorów, co szybko zostało wykorzystane przez organizatora. Jeden z Naszych ratowników został przydzielony do zespołów transportujących poszkodowanych ze szpitala polowego do szpitala miejskiego, natomiast drugi z obecnych ratowników, zaprezentował podczas działań, możliwości i wyposażenie MotoAmbulansu. Pozoracja dotyczyła zderzenia pociągu osobowego z samochodem osobowym, wyniku czego ucierpiały 2 osoby jadące samochodem, oraz ponad 30 pasażerów pociągu. Na miejscu zdarzenia, pojawiły się jednostki PSP Kwidzyn, które dzięki wyposażeniu swoich pojazdów, mogły umożliwoć ratownikom, wydostanie poszkodowanych i ewakuację z miejsca zdarzenia. Triażu dokonali ratownicy z Pokojowego Patrolu, którzy następnie opatrywali poszkodowanych i z pomocą strażaków, ewakuowali ich do pobliskiego szpitala polowego, skąd rozdysponowane przez koordynatora głównego karetki transportujące, przewiozły poszkodowanych do szpitala miejskiego.


Po pozoracji, zarówno wolontariusze jak i ratownicy PP, udali się do ośrodka szkoleniowego w Szadowie, gdzie odbyły się ćwiczenia i wykłady dotyczące pierwszej pomocy. Tutaj również Nasi ratownicy, mogli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami kursu, ponieważ prowadzili jeden z punktów szkoleniowych, dotyczący podejścia i przygotowania poszkodowanego motocyklisty w różnych scenariuszach (nieprzytony oddychający, nieprzytomny nieoddychający etc). W szkoleniu brały udział 4 grupy po 6-8 osób każda.

Na pamiątkę spotkania z Fundacją Jurka Owsiaka Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, otrzymaliśmy pamiątkową tabliczkę. Liczymy na dalszą współpracę z WOŚP i innymi organizacjami szkolącymi i ratującymi życie i zdrowie.

 

1 6 5 4 3 2